Makijaż permanentny brwi - Q&A

Makijaż permanentny Świecie – Kosmetolog Marika Sakowicz

Kochane Klientki, wasze przygotowanie do zabiegu oraz postępowanie po wykonanym makijażu permanentnym brwi jest równie ważne co sama pigmentacji. Poniżej przygotowałam dla Was najczęściej zadawane pytania oraz obszerne odpowiedzi, tak by każda z Was mogła zapoznać się z nimi i w każdej chwili do nich wrócić. Jak przygotować się do zabiegu? Czy makijaż permanentny boli? Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi i kiedy należy go odświeżyć? Dlaczego makijaż permanentny Świecie w moim gabinecie? To tylko część pytań, na które znajdziecie odpowiedź poniżej.

Makijaż permanentny Świecie 2

Jak przygotować się do zabiegu?

Najważniejszym z wytycznych jest brak przeciwskazań do zabiegu! Jeżeli zorientujecie się w temacie, poczytacie na temat przeciwskazań i same je wykluczycie to jest to już połowa sukcesu! Oczywiście nie wyklucza to przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i dopytania o najmniejsze szczegóły już w salonie, gdzie będzie wykonywana usługa. Od tego zależy efekt końcowy oraz wasze zdrowie ponieważ ten aspekt jest najważniejszy!

Jak się przygotować do zabiegu makijażu permanentnego brwi?
1. Jeżeli planujesz zabieg z wykorzystaniem botoxu, zaleca się wykonanie go 2-3 tygodnie przed makijażem permanentnym.
2. Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy odstawić odżywki do brwi.
3. Dwa tygodnie przed zabiegiem:
– nie opalaj miejsca, które będzie poddane pigmentacji,
– nie wykonuj w danym obszarze peelingów chemicznych ani innych równie mocno złuszczających peelingów,
– powstrzymaj się od regulacji oraz henny brwi ponieważ takie działanie pozwoli na dobranie odpowiedniego kształtu brwi.
4. Tydzień przed używaj kremów nawilżających na okolicę brwi.
5. Dwa dni przed wykonaj delikatny peeling brwi (z naciskiem na słowo delikatny!).
6. 24 godziny przed zabiegiem nie pij alkoholu oraz nie zażywaj narkotyków ani innych substancji psychoaktywnych.
7. W dniu zabiegu nie pij kawy, mocnej herbaty oraz energetyków.
8. W dniu zabiegu:
– bezsprzecznie nie bierz leków przeciwbólowych,
– bezwzględnie nie przyjmuj leków rozrzedzających krew i podnoszących ciśnienie,
– dodatkowo dozwolone jest zażywanie wapna, witaminy oraz wypicie melisy – wiele Pań o to pyta,
– reasumując przyjdźcie na zabieg wypoczęte, ponieważ stres, zmęczenie oraz nieprzespana noc zwiększa odczuwanie bólu.

Makijaż permanentny Świecie

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi i kiedy należy udać się na odświeżenie?

Na trwałość wykonanego makijażu permanentnego wpływa wiele czynników m.in. styl naszego życia, higiena, stan zdrowia oraz użyte podczas zabiegu pigmenty. 

Należy pamiętać, że z czasem każdy pigment blaknie i zmienia minimalnie swój kolor. Jest to proces normalny i niestety nieunikniony. 

Skóra w okolicy brwi cechuje się dużą ilością gruczołów łojowych. Im większa będzie produkcja łoju, tym makijaż permanentny będzie utrzymywał się krócej. Zazwyczaj odświeżenie należy wykonać po około 1-1,5 roku. Nie czekaj, aż makijaż zmieni zupełnie kolor lub zniknie, ponieważ wtedy taki zabieg nie jest zaliczany do odświeżenia koloru, tylko ponownej pigmentacji.

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym makijażem permanentnym należy chronić brwi przed promieniowaniem słonecznym i solarium stosując kremy z filtrem oraz regularnie odświeżać brwi. 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia z wykonanymi przeze mnie pracami makijażu permanentnego brwi to zapraszam na mojego Facebooka.

Makijaz permanentny Swiecie

Czy makijaż permanentny brwi boli? Jaki ból odczuwa pacjent podczas zabiegu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przed zabiegiem makijażu permanentnego. Tak naprawdę ból lub dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu zależy od tego jaki mamy próg bólu. Niektóre klientki podczas zabiegu odczuwają tylko delikatny dyskomfort inne zaś twierdzą, że pigmentacja boli. Co ciekawe, niektóre z Pań potrafią zasnąć podczas zabiegu.

Co robię w sytuacji, gdy klientka informuje mnie o swoich nieprzyjemnych odczuciach?

Nakładam preparat relaksujący, czyli znieczulenie w żelu i po chwili je zmywam. Klientka nie odczuwa bólu, ja również czuję się spokojniejsza i mogę dalej kontynuować pracę.  

Dlaczego makijaż permanentny brwi sprawia nam dyskomfort/ból?

Podczas pigmentacji umieszczamy barwnik w górnej warstwie skóry właściwej, gdzie znajdują się zakończenia nerwowe oraz naczynia krwionośne, które muskamy igłą. Powoduje to uczucie dyskomfortu, a także pojawiają się malutkie kropelki krwi i osocza. Oznacza to, że podajemy pigment w odpowiednie miejsce w skórze. Podczas trwania zabiegu wielokrotnie pytam Klientkę o  odczucia, które jej towarzyszą.

Makijaz permanentny Swiecie

Dlaczego makijaż permanentny brwi w moim salonie?

Część z Klientek widząc jak wykonuje zabieg makijażu permanentnego, dopytuje gdzie się tak dobrze wyszkoliłam. Myśle, że to dobre miejsce, żebym o tym napisała.

Moja przygoda z makijażem permanentnym zaczęła się już w 2018 roku na studiach licencjackich, gdzie napisałam pracę licencjacką, w której badałam wpływ makijażu permanentnego na samoocenę kobiet oraz jak makijaż permanentny ułatwia życie współczesnym kobietom. W międzyczasie wzięłam udział w warsztatach z makijażu permanentnego metodą Ombre Brows u Pauliny Osinkowskiej w Białymstoku. To był przełomowy moment, kiedy stwierdziłam, że to jest to, co chcę robić w życiu. Następnie ukończyłam szkolenie z makijażu permanentnego metodą Soft Ombre Brows w Szczecinie u Katarzyny Teresiak. Kolejnym najważniejszym dla mnie szkoleniem z makijażu permanentnego metodą Satin Brows było ukończone w 2022 roku w Szczecinie u Magdaleny Grochulskiej, gdzie uzyskałam tytuł MasterClass. Ponadto ukończyłam wiele kursów dotyczących permanentnych brwi m.in u Agnieszki Majewskiej. Ogrom zdobytej wiedzy oraz doświadczenie przekłada się na setki wykonanych makijaży permanentnych brwi w Świeciu. 

 

Wybierając linergistkę, która wykona Wam makijaż permanentny stawiajcie na osoby, które posiadają profesjonalną i specjalistyczną wiedzę, ponadto uważam, że linergistka musi mieć ukończone wiele kursów i szkoleń z tego zakresu, a także być na bieżąco z nowinkami z tego zakresu. Osobiście stawiam na profesjonalne szkolenia u najlepszych instruktorów w Polsce. Dlatego jeśli jesteś zainteresowana brwiami permanentnymi to nie mam żadnych wątpliwości, że spełnię Twoje oczekiwania.

Makijaż permanentny Świecie w moim gabinecie. Zapraszam do mojego salonu kosmetologicznego, który znajduje się w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 88/12 na pierwszym piętrze, nad apteką GEMINI. Przed wizytą proszę o kontakt telefoniczny lub poprzez Social Media. 

Masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną!