Gojenie się ran po makijażu permanentnym

Wiele Klientek zastanawia się jak wygląda gojenie się ran po makijażu permanentnym brwi? Jak przebiega proces gojenia się ran? Jak wygląda rana pozabiegowa? W jaki sposób pielęgnować miejsca po wykonanym zabiegu? Czy rana pozabiegowa się sączy? Jak wyglądają strupki po makijażu permanentnym brwi? Czy rana po makijażu permanentnym brwi boli?

Poniżej odpowiem na najczęściej zadawane pytania.

gojenie się ran po makijażu permanentnym brwi
Jak wygląda proces gojenia się ran po makijażu permanentnym?

Cały proces gojenia się powierzchownych ran pozabiegowych trwa 28 dni. W tym miejscu należy wyjaśnić czym jest rana po zabiegowa. Jest to miejsce po wykonanej pigmentacji brwi, gdzie w ciągu pierwszych dwóch dni od zabiegu pojawia się osocze oraz zaczerwienienie. Następnie na miejscu rany pojawia się strupek, który łuszczy się od 4 do 10 dni od zabiegu. Następnie do około 28 dnia od zabiegu następuje stabilizacja pigmentu w skórze, która charakteryzuje się delikatnym przyciemnieniem makijażu permanentnego brwi. Właśnie tak wygląda gojenie się ran po makijażu permanentnym brwi.

Zdjęcie przedstawia modelkę tuż po zakończonym zabiegu makijażu permanentnego brwi. Od tego momentu zaczyna się proces gojenia.

Zapraszam Was serdecznie na mojego Instagrama oraz Facebooka, gdzie zobaczycie więcej zdjęć Klientek, a także do zakładki Kontakt na mojej stronie internetowej.

~ Marika Sakowicz

Ten post ma jeden komentarz

  1. Kasia

    Wszystko jasne i czytelne. Dziękuje

Dodaj komentarz